Vlajka Tibet, screen print, 2 očká na prichytenie, 125x85cm

17,85 € s DPH
14,88 € bez DPH

Tovar je nedostupný
  • Kód OTH643XL
  • Hmotnost 0.087 Kg
  • Krajina pôvodu Indie
  • O produkte 100%polyester

Na 10. marca pripadá výročie Tibetského národného povstania z roku 1959, ktoré bolo brutálne potlačené a pri ktorom prišlo o život desiatky tisíc Tibeťanov. Už od polovice 90. rokov prebieha v tento deň celosvetová kampaň Vlajka pre Tibet, ktorá symbolicky poukazuje na dlhodobé porušovanie ľudských práv ako je sloboda slova alebo sloboda politického a náboženského vyznania.

Mnoho z našich výrobkov pochádza z dielní v Nepále a Indii, kde pracujú ľudia, ktorí sem utiekli pred útlakom Čínskej ľudovej republiky. Budhistická náuka je nám veľmi blízka a dodržiavanie ľudských práv vidíme ako základný kameň fungovania každej spoločnosti. Do akcie Vlajka pre Tibet sa preto každoročne zapájame a vyvesujeme vlajky vo všetkých našich predajniach. Pridáte sa tento rok k nám?

Oficiálna vlajka tibetskej exilovej vlády má zaujímavú symboliku. Vznikla zjednotením vlajok všetkých tibetských kolónií v roku 1912. Hora uprostred je symbol Tibetu, ktorý tvorí Tibetská náhorná plošina. Snežné levy v nej predstavujú prepojenie svetského a duchovného života. Držia dva drahokamy, dolná ukazuje na správne etické správanie založené na budhistických náukách, horná znamená tri budhistické klenoty, Budhu, Dharmu, Sanghu. Slnko uprostred vraj na svojich lúčoch nesie radosť, šťastie a slobodu do všetkých smerov. Šesť červených pruhov na modrom nebi symbolizuje šesť pôvodných kmeňov Tibetu. Žltý rám predstavuje zlato ako symbol Budhovho učenia. Jedna neolemovaná strana ukazuje otvorenosť Tibetu voči nebudhistickým náukám. Úmyselne nespomíname iné náboženstvá, pretože budhizmus nemá vieru v boha. Je to metóda, ako zlepšiť kvalitu života a naučiť sa pracovať s mysľou.