Starostlivosť o nábytok a oblečenie

STAROSTLIVOSŤ O NÁBYTOK A OBLEČENIE
Či už ide o kabátik, alebo komodu, každá vec si zaslúži tú správnu starostlivosť. Jedine tak si môže zachovať svoju kvalitu a vzhľad. Ako na to? Poďme sa spoločne mrknúť, ako sa starať o tovar, ktorý u nás zakúpite.

OBLEČENIE
Oblečenie SANU BABU je farbené prírodnými farbami a zdobené ručnými výšivkami, preto potrebuje špeciálnu starostlivosť. Ak teda chcete zachovať farby žiarivé, perte ho iba ručne a to vo vlažnej vode. Žehliť doporučujeme len z rubovej strany a na nižšie teploty.

MÓDNE DOPLNKY
Aj o módne doplnky je potreba sa starať. Textilné doplnky opäť odporúčame prať len ručne vo vlažnej vode. Kožené kabelky a peňaženky potom môžete jemne očistiť vlhkou handričkou.

BYTOVÝ TEXTIL
Prikrývky a vankúšiky potrebujú rovnakú starostlivosť ako oblečenie, preto ju perte vo vlažnej vode a iba ručne. Drahé prehozy z Rajastan a ručne vyšívané vankúšiky odporúčame očistiť vlhkou handričkou len v mieste zašpinenia.

NÁBYTOK
Ručne spracovávaný nábytok z Indie je skutočným skvostom a vydrží Vám po celý život. Správna starostlivosť mu len prospeje.

Povrch nábytku je chránený tenkou vrstvou prírodného vosku, nie je teda určený na použitie v exteriéri!
Pre bežnú údržbu používajte ľahko navlhčenú handričku, nezabudnite povrch dosucha vytrieť handrou zo savého materiálu. Pre odstránenie prachu použite najlepšie prachovku. Odporúčame vykonať obnovu ochrannej vrstvy každých šesť mesiacov, aspoň u najviac namáhaných častí nábytku, ako je napr. doska stola. Najprv zbavte povrch prachu a nečistôt, potom naneste rovnomerne po celej ploche primeranú vrstvu vosku na nábytok. Vosk dôkladne votrite do povrchu. Nechajte zaschnúť 15-20 min a čistou handrou zo savého materiálu trite povrch kým nedosahuje požadovaného lesku.

Varovanie: Voda, vysoká vlhkosť, priame slnko, vysoká teplota môžu nábytok vážne poškodiť. K údržbe nábytku nepoužívajte chemické prípravky. Dôrazne odporúčame používanie podložiek pod poháre a šálky.
Pre odstránenie škvŕn vzniknutých napríklad vyliatím nápoje, alebo postavením horúcej šálky priamo na povrch je postup nasledujúci: Pomocou veľmi jemnej drôtenej vlny priamočiarými pohybmi po rokoch odstráňte vzniknutú škvrnu. Zbavte povrch jemných čiastočiek prachu a na ošetrené miesto naneste pomocou handričky vrstvu prírodného vosku, určeného na údržbu nábytku. Po zaschnutí, cca 10 min, vyleštite povrch suchou handrou (najlepšie froté). Odporúčame však, aby tieto opravy vykonával odborný pracovník. V tomto smere sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť.

SANU BABU Slovakia, spol. s.r.o. nezodpovedá za škody vzniknuté neopatrnou manipuláciou a neodbornými zásahmi zo strany zákazníka.